м'ятний чмих

дієслова та інші слова

Ремарк «Жизнь взаймы» April 11, 2007

Filed under: Uncategorized — mintsniff @ 8:38 am
Tags: ,

В 16 ця книжка стала справжньою подією. Читання Ремарка потім, уже років в 20-22, нічого крім роздратування не принесло: картинне повторювання чогось типу афоризмів на фоні історій, де щойно все стане більш-менш – значить зара хтось помре. І страшенно неприродні діалоги. Якщо відкрити якусь з його книжок і, читаючи першу ліпшу розмову, уявити, що вона точиться за сусіднім столиком в кав’ярні, – стає смішно. Коротше, не люблю Ремарка. Ремарколюбителям, щоправда, про свою антипатії не кажу, бо вони починають переживати і підозрювати в мені брак людськості. Типу доброти мені не вистачає і щирості. Отакі вони.
Разум дан человеку, чтобы он понял: жить одним разумом нельзя.
От судьбы никому не уйти… И никто не знает, когда она тебя настигнет. Какой смысл вести торг со временем? И что такое, в сущности, длинная жизнь? Длинное прошлое. Наше будущее каждый раз длиться только до следующего вздоха. Никто не знает, что будет потом. Каждый из нас живет минутой. Все, что ждет нас после этой минуты, – только надежды и иллюзии.
…все, чем мы считаем себя выше животных – наше счастье, более личное и более многогранное, наши более глубокие знания и более жесткая душа, наша способность к состраданию и даже наше представление о боге, – все это куплено одной ценой: мы познали то, что, по разумению людей, недоступно животным, познали неизбежность смерти.
…за спиной юной вакханки всегда можно различить тень хозяйственной матроны, а за спиной улыбающегося героя – бюргера с верным доходом.
Противоположность любви – смерть. Горькие чары любви помогают нам на короткое время забыть о ней. Поэтому каждый, кто хоть немного знаком со смертью, знаком и с любовью. Но и это тоже полуправда. Разве можно быть знакомым со смертью?
Некоторые люди уходят слишком поздно, а некоторые – слишком рано, надо уходить вовремя.

Advertisements
 

8 Responses to “Ремарк «Жизнь взаймы»”

 1. інтірєсно, то Кундера сплагіатив назву свого твору тоді?

  • mint_sniff Says:

   йой… облиште кундеру, бийте мене. фрейдіська агаворка – “жизнь взаймы” малось на увазі.

 2. gogoshara Says:

  я наспраді розчарувалося, коли виявилося, що вся ремаркіада – три оригінальні книжки, розмножені в різних варіантах. хоча в юності воно башту ламало ще як :))

  • mint_sniff Says:

   ну ти чітатєль! мене крім цієї “жисті” вистачило на “три товариша” і пів “тріумфальної арки” :)) так шо вірю на слово :))

 3. ex_pelerin1 Says:

  а я страшенно любив “трьох товаришiв”, потiм прочитав усю решту i розчарувався до слiз; продовжую любити своє враження вiд того роману, але перечитувати його не зважуся, мабуть, нiколи…

  • mint_sniff Says:

   так-так. деякі книжки карще не перечитувати, а деякі фільми – не передивлятись. враження цінніші :))

 4. akvaton Says:

  а дозволь у тебе поцікавитись – от ти так часто згадуєш старі виписки, старі враження… чим ти це пояснюєш для себе, в тебе нинішні враження блідіші, чи ти живеш в основному минулим, чи це просто? от аби люди так само часто викладали мрії, щодо майбутнього, а не минулого…

  • mint_sniff Says:

   все дуже-дуже просто 🙂 У мне є звичка виписувати цитати з майже усього, що я читаю – такий собі метод підготовки до усвідомлення і думання. Зараз заношу їх прямо в жж, а раніше у мене був для цього спеціальний блокнот. Ним дуже незручно користуватись, знайти щось забирає купу часу, крім того, я точно його колись десь загублю чи покину – як все змінюватиметься так, шо буде не до блокнотів :)) Тому інформативну частину хочу набрати, ну і викладаю по ходу. (Отуто про це http://mint-sniff.livejournal.com/98903.html?mode=reply). Отак. А про мрії я забобонно мовчу, хіба щось ну зовсім уже фантастичне :)))


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s