м'ятний чмих

дієслова та інші слова

одор July 26, 2007

Частина 1, про низьку вантажопідйомність Мені подобається ходити на ринок – пообіді, коли вже не дуже жарко, але усе довкола уже прогрілось і розпеклось. Я кілька разів проходжу фруктово-овочевим рядом туди й назад. І просто дихаю гарячим вовітрям, насиченим динями, персиками, кавунами, базиліком, кропом, яблуками, абрикосами, спеціями, солодким перцем… А тоді, купивши свої два нектарини і чотири сливи чимчикую додому. Динь вагою 300 грамів, на жаль, ще не придумали.

Частина 2, літературна Жан Батіст Гренуй не міг би любити людей, навіть якби був ріс у турботливій люблячій родині, серед тепла та розуміння. Він в жодному разі ніколи не міг би отримати задоволення від спілкування, належно оцінити хороше ставлення. Ні, він не потвора доктора Франкенштейна, зведена самотністю до жорсткості. Ні. Жан Батіст Гренуй не мав вибору. Йому лишились лише відчуження, зверхність і презирство. Бо він знав, як вони насправді пахнуть. Тхнуть. Неймовірно тхнуть. Усі. Він просто не міг вважати себе однією із цих смердячих ісот. А ті ароматні дівчата… Можливо, йому просто необхідно було знайти хоч щось хороше у світі, який пахне переважно гниллю, брудом і димом. Так необхідно, що він врешті знайшов, знехтувавши значним заради красивого.

Advertisements
 

2 Responses to “одор”

 1. akvaton Says:

  Частина 2 – невірно, всі мають доступ до інформації про істинну сутність людей.

  • mint_sniff Says:

   та не усіх ця сутність невідступно переслідує. уяви, якби від неї було не сховатись. і доступ не у всіх однаковий. я тут про запах в прямому смислі – запах як запах. у тому то й справа, що до нього мало хто має доступ в повному обсязі.
   хоча радше за все ти правий – це здогадка з області розваг, нічого сейозного. не думаю, що її мона нормально обгрунтувати і що вона має стосунок до сенсу книжки. я більше про запахи, ніж про Гренуя думала 🙂


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s