м'ятний чмих

дієслова та інші слова

барт сімпсон на скейті February 1, 2009

Filed under: читать — mintsniff @ 3:38 pm
Tags: ,

Сьогодні на занятті ми почали читати оповідання. Воно написане від імені маленького хлопчика, у якого тато вирішив виховати повагу до грошей. Замість купити синові ляльку Барта Сімпсона, тато презентував йому скарбничку: мовляв, коли скарбничкка буде повна, вони підуть і придбають Барта Сімпсона, та ше й не простого, а на скейті.
На цьому етапі вся наша група погодилась, що тато добре придумав. Але ми взялися читати далі.
Що ж малий кидав до скарбнички? Тепер кожного ранку він став пити какао, яке ненавидів. За какао з пінкою йому діставався шекель, за какао без пінки – половина. Але якщо після какао його нудило, він не отримував нічого.
Тут наша група збунтувалась. Всі в один голос сказали, що тато придурок. Причини висувались різні. Такий підхід виховає в дитині переконання, що заробляння грошей – процес огидний і відразливий. Тато не вважає дитину за розумну істоту, що має право на свої смаки. Дитина не зрозуміє, за що отримують гроші, якщо отримуватиме їх за пиття какао. Цей підхід не показує дитині, що гроші – то не головна мета, а побічна.
Ну раз ви такі розумні, сказала вчителька, подумайте до завтра, як би мав вчинити тато, щоб хороша ідея зі скарбничкою стала таки хорошим і правильним уроком для малого.
Я придумала лише фіксовану “дитячу зарплатню”, зі штрафами і преміями. Не знаю, чи є в цьому сенс. Що тут можна іще придумати, а?

ЗІ Ви ж бачите, що на юзерпиці зображена мальована тьотя з в’їдливою пикою? А семаджик замість неї показує мені якогось незнайомого мушшіну, що малює на дошці графіки, з написом “геній” на спині. До чого б це?
ЗІІ Якщо зберетесь щось мені відповісти, то знайте – питання про хлопчика і скарбничку важливіше.

Advertisements
 

14 Responses to “барт сімпсон на скейті”

 1. perchenya Says:

  я знаю це оповідання, воно дуже сумно закінчується. тато не виховав повагу до грошей, зате, сам того не усвідомллюючи, виховав повагу до друзів. мені здається, це набагато важливіше.

  • mint_sniff Says:

   а я його раніше не читала. думала, воно закінчиться якось смішно.
   ну що ж, повага до друзів – чудовий результат як для такої сумнівної виховної акції.

 2. mc_jane Says:

  Не нравится мне такое оповидання. Я вообще против материального подхода к воспитанию, не знаю даже почему, видимо, из-за того, что в моем доме такого не было. Зато отношение к вещам бережное выработалось – на ура. На всю жизнь, даже чуток слишком.
  А про картинку – увы, таки гений и мужЫк.

  • mint_sniff Says:

   Вот и у меня то же. Особенно поэтому так интересно разобраться в вопросе.
   Мужик?! А мне почему показывает тетю?… Ничего не понимаю (с)

   • mc_jane Says:

    “Нервно хихикая в ладошку” – гермафродит?:)

   • mint_sniff Says:

    возможно даже гермафродит-оборотень, засланый ко мне в жж неизвестными. или у тети началось раздвоение личности. или она просто завела себе сожителя, не успела меня с ним познакомить и теперь прячет.
    даже страшно немного 🙂

 3. atli4nitsa Says:

  1. Я думаю, дитині можна просто купити ляльку. Не дитяча це справа – шось заробляти. Нехай грається, а про гроші можна просто розповісти.
  2. мужик. з написом.

  • mint_sniff Says:

   Ну так, купити або не купляти залежно від ситуації. Просто я подумала, можливо, є щось в цьому виховання ставлення до грошей. Те ще у мене такого не було, ще ні про що не говорить. Цікаво розібрацись – що це, як і до чого призводить.
   2. Карррррамба! Знаєш, шо страшно? Я його більше не бачу. Бачу тьотю.

   • atli4nitsa Says:

    так, може, і є.
    мені бцло б цікаво дізнатись висновки по всьому.
    чудо Маніту 🙂 раджу зачекати десь добу, перезавантажитись, а тоді вже про це думати.

   • mint_sniff Says:

    ну да, є шанс, шо він прийде так само мовчки, як і прийшов.
    подивимось. не думаю, шо назбираю на висновки.

   • atli4nitsa Says:

    О, клас, Блакитний Чоловік.
    Це містичний знак.
    Напис на його спині вказує на те, звідки чекати дива 🙂

   • mint_sniff Says:

    “піде так само мовчки” я мала на увазі 🙂
    ух. я тепер хвилюватимусь у чеканні на диво 🙂

 4. olgasabo Says:

  Цікаво, що там далі в цьому оповіданні. Про пінку в какао я вважаю, що папаша-садист. Якщо хлопець раніш мав шанс полюбити какао, то тепер такого ніколи не буде, а хлопець навчиться якось дурити батьків, щоб заробити грош та уникнути какао 🙂
  Взагалі, усіляка винагорода для дитини (= “заробіток”) закінчується тим, що дитина навчиться не любити справу, а тільки вимагати винагороду. Ось чоловік хотів зробити щось подібне для доньки – вона ніби-то буде працювати учнем, вчитись читати-писати, а ми їй якуюсь винагороду. Вона в ту же мить стала халтурити, щоб скоріше отримати свій сюрприз! Більш ми такого не робили, і все йде добре, всі заробляють гроши, і вона теж “заробляє”, а на ті гроши – подарунки на свята та по вихідних.

  • mint_sniff Says:

   о, дяка за кваліфіковану відповідь! очевидно, так і є. і какао явно у майбутньому викликатиме у нього не найприємніші почуття.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s