м'ятний чмих

дієслова та інші слова

рідини February 23, 2009

Filed under: читать — mintsniff @ 11:02 pm
Tags: , ,

Пишуть, що сльози за своїм складом дуже близькі до крові: за винятком червоних тілець містять ті самі елементи.

UPD
Щодо складу сліз знайшла купу різних статей і довідок цілковито різного змісту. Начитавшись, зробила припущення, що якщо десь може ітись про близькість, то це між слізьми і плазмою крові. Треба буде спитатись лікарів.
Вікіпедія стверджує таке.
Сльози мають слабколужну реакцію; містять до 99 % води, бл. 0,9% — неорганічних речовин (головним чином хлористого натрію) та бл. 0,1 % білків (зокрема лізоциму, лактоферіну, ліпокаліну).
Кров складається з плазми крові і формених елементів (клітин), яких у хребетних тварин і людини є 3 групи: еритроцити, лейкоцити, тромбоцити (виробляються кровотворними органами).
Плазма крові — жовтувата рідина, компонент крові, що складається із розчинених у воді білків (альбуміни, глобуліни, фібриноген), вуглеводів, солей, біологічно активних речовин (гормонів, ферментів тощо), а також продуктів клітинної дисиміляції, які підлягають виведенню із організму. Склад у людини: вода — 91-92%, білки — 7-8%, жири – 0,7-0,8%, глюкоза – 0,12%, сечовина та сечова кислота – 0,05%, мінеральні солі – 0,9%, з них найбільше припадає на долю NaCl, солі Са, К, Mg.

UPD 2
Спиталась у спеців, тобто лікарів. Кажуть, що вважається, ніби сльози за складом найближчі до плазми крові. Отже, у вихідній цитаті таки напартачено. Автором з метою спростити науково-популярний текст або редактором з метою прибрати кров-кров в одному реченні – то вже не деталі.

Advertisements
 

3 Responses to “рідини”

  1. Що, і лейкоцити з тромбоцитами?

    • mint_sniff Says:

      От не знаю, вперше таке надибую. Книжка мала би бути достовірною, але хто його зна… Коротше кажучи, хочу ще десь на цю тему пошукати.

  2. mint_sniff Says:

    вперше таке надибую. не знаю, наскільки достовірно


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s